Biz Kimiz ?


Fikir Laboratuarı
Fikir şimşek gibi beliren ve o an yakalanıp muhafaza edilmesi, zamanı gelince de icraata dökülmesi gereken bir değerdir. Her insanın bir fikri olabilir. Ancak önemli olan bu fikirleri hayata geçirebilmektir. Şimdiye kadar insanlar dünyayı değiştirecek birçok fikri düşünmüşler. Bu fikirlerin kimisi gerçekleşmiş kimisi ise düşünürleri ile birlikte gitmişler.

Bu değişimi sağlayacak fikrin illaki çok karmaşık ve uygulaması zahmetli olması gerekmez. Örneğin Konserve. Pratikte çok basit olan bu sistem 1810 yılında İngiliz mucit Peter Durand'ın ilk konservenin patentini alması ile hayat buldu. 2 yıl sonra ise Bryan Donkin ve John Hall şişe yerine metal konservelerin kullanılmasına ön ayak olan ilk fabrikayı açtılar. Günümüzde birçok icat yapılmasına ramen gıdanın muhafazasında kullanılan en büyük yöntem budur. Sizlerinde hayatında belki şu şöyle olsa çok daha kolay olurdu dediği birçok fikir vardır. Biz de bu fikirlerin hayat bulmasını istiyoruz.


Peki Biz Kimiz?

Fikirlerin muhafazası ve hayata geçirilmesi oldukça zorlu bir süreçtir. Bazen çok karmaşık olarak düşündüğünüz olguları farklı bir perspektifle bakıldığında çok basite ve kullanışlı hale getirilebiliriz. İşte biz size bu farklı perspektifi sunan, fikirlerinizin olumlu ve olumsuz yönlerini tahlil edip kuluçka sürecini kayıpsız atlatmasına destek olan ekibiz.

Biz ayrıca hayatta size zor gelen konularda hayatınızı kolaylaştıracak fikirler üretip bunları sağlıklı bir şekilde hayata geçiren üretken bir Fabrikayız.

Yeri geldiğinde sağlam analiz için size çok yakın, yeri geldiğinde ise dünyanın diğer ucunda fikrinizi filizlendirecek tohumları üreten bir laboratuarız.

Belirli bir sınırımız yok. Tek sınır hayallerinizin ulaşabildiği son çizgidir. Siz hayal ediyorsanız bilinki bizde yapabiliriz.


İşte biz; Dünya için düşünüp ülkemizde üreten Fikir Laboratuarı'yız...